Strona Główna
marzena@irga.wroc.pl
biurozmigrodzka@onet.eu
Autoryzowany Partner Hörmann - IRGA
+48 601 303 101
+48 609 502 518
ul. Zaułek Rogoziński 8a
ul. Żmigrodzka
51-116 Wrocław
Serdecznie Witamy !
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zachęcamy do kontaktu z Nami.
Zmień rozmiar czcionki.

Technika przeładunku- Doki

Hörmann Samonośne stanowiska przeładunkowe
Integralne rozwiązania z rampą przeładunkową i uszczelnieniem bramy

Doki przeładunkowe Hórmanna są to zewnętrzne samonośne stanowiska przeładunkowe wyposażone w rampę przeładunkową i system uszczelniający, usytuowane przed budynkiem magazynowym. Doki w połączeniu z ocieplanymi bramami przemysłowymi Hórmanna poleca się szczególnie do przeładunku towarów wrażliwych na temperaturę. W przypadku zastosowania tego typu doków przeładunkowych znacznie skraca się czas budowy magazynu, a powierzchnia magazynowa jest w pełni wykorzystana. Z punktu widzenia prawa podatkowego doki przeładunkowe mogą stanowić wyposażenie technologiczne, a nie integralną część budynku. O możliwości ich szybszej amortyzacji porozmawiaj ze swoim doradcą podatkowym.

 

 

 

 

Kompletna jednostka przeładunkowa Samonośne stanowiska przeładunkowe (tzw. domki przeładunkowe) są to kompletne jednostki wyposażone w rampę przeładunkową i uszczelnienie bramy. Doki w połączeniu z ocieplanymi bramami przemysłowymi Hörmann poleca się szczególnie do przeładunku towarów wrażliwych na temperaturę.

Doki przeładunkowe Hörmann stanowią dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy konstrukcja hali uniemożliwia montaż rampy wewnętrznej lub nie ma możliwości podjechania samochodem pod rampę. Samochody ciężarowe mogą podjeżdżać zarówno pod kątem 90°, jak i bokiem pod kątem ostrym. Doki dostarczamy także w wersji przepustowej, bez pomostu przeładunkowego.

 

 

 

 Doki przeładunkowe Hörmann składają się z:

  • Podestu z rampą przeładunkową, do wyboru z klapą na zawiasie lub teleskopowo wysuwaną klapą
  • Obudowy ściany i stropu, wykonanej z paneli warstwowych o grubości ok. 80 mm.                   Na życzenie dostarczamy dach wykonany z przepuszczających światło podwójnych szyb poliwęglanowych o grubości 16 mm.
  • Otwór ładunkowy z klapowym (plandekowym), pneumatycznym lub dociskowym uszczelnieniem bramy.


Poszczególne elementy składowe są dostarczane oddzielnie i montowane na miejscu.

Ważna uwaga dla inwestorów
Doki przeładunkowe są usytuowane przed halą. To oznacza: możliwość pełnego wykorzystania hali aż po jej ścianę zewnętrzną.
Doki przeładunkowe nie są elementem konstrukcyjnym budynku, lecz stanowią jego wyposażenie techniczne.
Wersje wykonania i wymiary na zapytanie

 

Certyfikaty