Strona Główna
marzena@irga.wroc.pl
biurozmigrodzka@onet.eu
Autoryzowany Partner Hörmann - IRGA
+48 601 303 101
+48 609 502 518
ul. Zaułek Rogoziński 8a
ul. Żmigrodzka
51-116 Wrocław
Serdecznie Witamy !
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zachęcamy do kontaktu z Nami.
Zmień rozmiar czcionki.

Bramy Segmentowe


Ponowne otwieranie


Wymiary przejazdu w świetle

Zalety konstrukcji : Dzięki specjalnemu prowadzeniu bramy segmentowe Hörmana pasują do każdej hali i dlatego też nadają się do montażu zarówno w nowych obiektach, jak i w już istniejących budynkach. Otwarta brama segmentowa zajmuje minimalną przestrzeń tuż pod stropem. Montowana jest za otworem, dzięki czemu nie ogranicza światła przejazdu. Uszkodzenie pojazdu podczas przejeżdżania przez bramę jest wykluczone Hörmann oferuje aż 12 typów prowadzenia bram, dlatego należy dobrać typ prowadzenia w taki sposób, aby w żadnym razie nie utrudniać ruchu w hali. Już od ponad 30 lat Hörmann dostarcza bramy segmentowe, napędy i sterowania jako jeden niezawodnie funkcjonujący system. Wszystkie elementy bram napędzane elektrycznie są idealnie do siebie dopasowane pod względem konstrukcyjnym oraz pod względem bezpieczeństwa technicznego. Bogata oferta Hörmanna umożliwia znalezienie odpowiedniego rozwiązania systemowego w każdym przypadku

 Standard bezpieczeństwa zgodny z nowymi normami Pr. PN EN 12604 i EN 12453

 

Bramy segmentowe otwierają się pionowo w górę, pozostawiając wolne miejsce przed i za bramą. Segmenty bramy chowają się płasko tuż pod stropem, pionowo nad otworem lub dostosowując się do nachylenia dachu.
Seria bram 40 to jedyna w swoim rodzaju szeroka oferta, obejmująca bramy top design, których bezpieczeństwo jest potwierdzone certyfikatem.
Bramy segmentowe typu speed to konieczność w przypadku zamknięć dla straży pożarnej lub hal, w których szybko realizuje się procesy produkcyjne.
Kompaktowe bramy segmentowe stanowią idealne rozwiązanie do jasnych hal o szklanych fasadach i przeszklonych kopułach.

 Brama SPU

Właściwa decyzja dla ogrzewanych hal
Ocieplana płyta w bramach SPU 40 ma grubość 42 mm na całej powierzchni. Gruby rdzeń izolacyjny wykonany z utwardzonej pianki poliuretanowej w 100% bez freonu zapewnia wysoki współczynnik przepuszczalności cieplnej.

Perfekcyjna i długotrwała ochrona powierzchni płyty bramy
Ocynkowany ogniowo materiał oraz obustronna poliestrowa powłoka gruntująca stanowią optymalne zabezpieczenie przed wpływem niekorzystnych warunków pogodowych. Dzięki powierzchni wytłaczanej w strukturze stucco płyta bramy jest zasadniczo bardziej odporna niż płyta
o gładkiej powierzchni.

Dobra stabilność bramy, wysoka jakość wszystkich warstw
Konstrukcja płyty bramy gwarantuje najwyższą stabilność i wytrzymałość. Gruby rdzeń izolacyjny jest wykonany z wysokiej jakości utwardzanej pianki poliuretanowej równomiernie nanoszonej w sterowanym komputerowo procesie ciągłego wypełniania (kontrola jakości RAL). Wynik: trwałe połączenie materiału zapewniające najlepszą izolację cieplną.

APU 40 STALOWO - ALUMINIOWA BRAMA - WIĘCEJ ŚWIATŁA

Ten typ bramy rozjaśnia hale zakładowe, dzięki czemu pracuje się w nich jeszcze przyjemniej. Ale nie jest to jedyna zaleta tej bramy. Jest ona jeszcze bardziej wytrzymała i posiada jeszcze dłuższą żywotność; sprawia to konstrukcja bramy z ocieplanego, stalowego cokołu segmentowego oraz przeszklonych elementów wykonanych w wersji normalnej z eloksalowanych, aluminiowych profili rurowych. Bramy nieocieplane i izolowane termicznie wyglądają tak samo. Oba typy bram skonstruowane są na stabilnym, ocieplanym cokole o wys. 750 mm. Cokół ten jest ocynkowany, tłoczony i pokryty warstwą ochronną tworzywa sztucznego na bazie poliestru. Dostępny standardowo w kolorze białego aluminium RAL 9006. Elementy bramy stanowiące ramę przeszklenia składają się ze ściskanych, aluminiowych profili rurowych, eloksalowanych zgodnie z DIN 17611. Powierzchnia: trawiona, kolor naturalny (E6/B/1). Cokół i elementy bramy dostępne są także w kolorach specjalnych. Izolacja cieplna (DIN 4108) k = 3,2 W/m2 K.)


  BRAMA TAP

Bramę TAP 30 poleca się do montażu w ogrzewanych halach, aby dodatkowo rozjaśnić ich wnętrze. Spełnia ona wymogi takiego zastosowania ze względu na trzy elementy: cokół ze stali, izolowane termicznie aluminiowe profile rurowe oraz przeszklenie ze szkła izolacyjnego, grub. 16 mm. Współczynnik izolacji cieplnej dla gotowej i osadzonej bramy o wymiarach 4 x 4 m, z przeszkleniem ze szkła izolacyjnego: k = 2,8 W/m2 K. Wartość tego współczynnika izolacji cieplnej jest mniejsza niż wartość określona w rozporządzeniu o termoizolacji wynosząca 3,1 W/m2 K.

 BRAMA ALR 40

Jeśli chcesz mieć niezawodną bramę, która uatrakcyjni fasadę Twojej hali i rozjaśni wnętrze, wybierz bramę typu ALR 40. Aluminiowe profile rurowe, w wersji normalnej, ściskane i eloksalowane, są eleganckie, a do tego stabilne i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Dolny element bramy wypełniono blachą ze stopu lekkiego (alumangan) o grubości 1,5 mm. Pozostałe elementy bramy zostały przeszklone szybą akrylową o grubości ok. 3 mm. Możliwe są też przeszklenia z szyb pojedynczych lub szkła izolacyjnego. Brama dostępna jest również częściowo lub na całej powierzchni z wypełnieniem nieprzeźroczystym.

TAR 40 ALUMINIOWA BRAMA IZOLOWANA TERMICZNIE

Jest to, która spełnia najwyższe wymagania stawiane i aluminiowym bramom segmentowym: nowoczesna pod względem architektonicznym, dobrze izolowana i trwała. Zimą do ciepłych, latem do przyjemnie chłodnych hal. Wartość współczynnika izolacji cieplnej wynosi dla gotowej i osadzonej bramy o wymiarach 4 x 4 m, izolowanej termicznie, z przeszkleniem ze szkła izolacyjnego: k = 2,9 W/m2 K. Dolny element bramy wypełniono płytą warstwową o grubości 26 mm z rdzeniem z pianki poliuretanowej. Pozostałe elementy bramy zostały przeszklone szybą akrylową ze szkła izolacyjnego o grubości 16 mm. Na życzenie dostarczamy inne rodzaje szyb ze szkła izolacyjnego. Brama dostępna jest również częściowo lub na całej powierzchni z wypełnieniem nieprzeźroczystym, oczywiście izolowanym.

 

Opis Bram

 Prospekt

Dane Techniczne

Certyfikaty

Deklaracja Zgodności

Certyfikaty