Bramy rolowane

Prosta, genialna konstrukcja sprawia, że bramy rolowane Hörmann są szczególnie ekonomiczne.

Przedstawione przez nas modele to bardzo praktyczne systemy do wszystkich sektorów przemysłu oraz gospodarstw domowych. Zajmują wyjątkowo niewiele miejsca nad otworem, z uwagi na zwinięty pancerz, który jest bardzo kompaktowy. Czyni to konstrukcje coraz chętniej wykorzystywanym rozwiązaniem zwłaszcza w halach wyposażonych w suwnice lub wysoko wysuwane wózki widłowe, podnośniki, a także nisko zawieszone niezbędne instalacje budowlane.

Dostępne w naszej ofercie bramy rolowane basic i classic posiadają bardzo precyzyjne sterowanie i napęd elektryczny, dzięki czemu ich użytkowanie jest bardzo proste i przyjemne. Model HSR, który jest naszym najnowszym osiągnięciem, zdobywa uznanie na rynkach światowych. Pozwala w jednym mechanizmie połączyć zalety rozwiązań szybkobieżnych z niezawodnością systemu rolowanego.

HR 120

HR 116

Decotherm

HR 120 z
przeszkleniem

HR 116 z
przeszkleniem

Decotherm z
przeszkleniem

Alternatywą dla ciepłego profilu
HR 116 są kratki wentylacyjne

W naszej ofercie proponujemy egzemplarze: nieocieplane - HR 120; ocieplane HR 116 i Decotherm z twardą pianką poliuretanową bez freonu.

W naszej ofercie proponujemy egzemplarze: nieocieplane - HR 120; ocieplane HR 116 i Decotherm z twardą pianką poliuretanową bez freonu. W większości wykonane zostały z profili aluminiowych (HR 116, HR 120), metalowych galwanizowanych i pokrytych lakierem ochronnym z mikrocząstkami poliamidu (Decotherm).

Model szybkorolowany HSR, który jest nowością na skalę światową wykazuje zalety rozwiązań szybkobieżnych z niezawodnością konstrukcji rolowanej. Jako egzemplarze przemysłowe proponowane przez nas systemy wykazują bardzo dobre właściwości w zakresie obciążenia wiatrowego zgodnego z DIN 1055. Jest to wynikiem zastosowania specjalnych rozwiązań takich jak: haki wiatrowe i sztywny profil aluminiowy z trwale elastyczną uszczelką wężową. Ponadto prezentowane modele wyposażone są w konsole o regulowanej wysokości, cynkowane z konsolą nawijającą z wymuszonym prowadzeniem. Za właściwe zabezpieczenie i izolację w tego rodzaju rozwiązaniach odpowiada cały szereg zabezpieczeń, w tym: uszczelka poliuretanowo-estrowa między ścianą budynku, a szynami prowadzącymi, uszczelka nadproża i gruntowany wałek zwijający. Bramy mogą zostać również wyposażone w tryb samoczynnego zatrzymania, dzięki autorskiemu systemowi Hörmann ZAK®.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czym jest system ZAK®?

Jest to nowoczesne, opatentowane rozwiązanie marki Hörmanna, opracowane specjalnie dla bram i krat rolowanych z napędem nasadzanym. Działa na zasadzie przesuwania wątku na konsoli, dzięki czemu prowadzi precyzyjnie pancerz zawsze pionowo w szynach prowadzących. Dostępne w czterech wariantach kraty (Od wersji wytrzymałej i niedrogiej aż do kraty ze stali nierdzewnej dla wyjątkowo wymagających) mają na wyposażeniu w standardzie system ZAK®, zaś w przypadku krat stanowi on wyposażenie dodatkowe.

 

Zalety systemu ZAK®:

 • doskonała szczelność - przerwa między pancerzem i nadprożem pozostaje zamknięta i zachowana zostaje większa szczelność,
 • cichsza praca - na pancerz działają mniejsze siły tarcia, co zmniejsza jego zużycie, a także zapewnia wyraźnie cichszą pracę,
 • lepsza funkcjonalność - brama wymaga o 80 mm mniejszej wysokości nadproża.

Krata dostępna w czterech wariantach - Od wersji wytrzymałej i niedrogiej aż do kraty ze stali nierdzewnej dla wyjątkowo wymagających.

HR 120 Aero stanowi ciekawą alternatywę dla kraty, zapewniając bardzo dobrą ochronę przed suchymi liśćmi, śmieciami itp. Ponadto rozwiązanie to odznacza się przekrojem wentylacyjnym 30% i gwarantuje bardzo cichą pracę.

Do ważnych czynników przemawiających za wyborem tego typu bram należą:

Odporne na włamanie:

 • stabilne szyny prowadzące (konstrukcja jak dla bram przemysłowych)
 • solidnie przymocowane do budowli specjalnymi klamrami
 • mocna krata

Wysokiej jakości technika napędu:

 • kompaktowy napęd na wale, szybki i łatwy montaż
 • spokojna i cicha praca
 • zintegrowane urządzenia chwytakowe
 • zabezpieczona przed opadnięciem, samohamująca przekładnia i linka wychwytowa
 • sterowania w wielu wariantach
 • opatentowany system ZAK®

HÖRMANN - marka, której warto zaufać!

Zapraszamy do kontaktu. Nasz zespół chętnie odpowie na wszelkie pytania.

hCaptcha