Brama harmonijkowa KSM

Brama z dobrą izolacją cieplną i akustyczną

Powyższe wymagania najlepiej spełnia brama harmonijkowa KSM o ocieplanej, spawanej i zlicowanej konstrukcji warstwowej. Posiada ona wewnątrz usztywnienie i wypełnienie z wełny mineralnej. Wbudowana brama (5,2 x 3m) bez przeszklenia posiada współczynnik przenikania ciepła U = 1,75W/m2K oraz wartość izolacji akustycznej R'v,w,B = ok. 24dB. 

 

Ciężka wersja wykonania bramy - blacha stalowa o grubości 1,5 mm, cieżar płyty bramy 35 kg/m2 - może wiele wytrzymać. Znakomicie pełni rolę także ściany dźwiękochłonnej w halach o dużym natężeniu hałasu. Przed negatywnym wpływem warunków pogodowych bramę chroni materiał ocynkowany ogniowo i 2-komponentowy podkład gruntujący (PUR). Brama jest uruchamiana ręcznie.

Stalowa brama harmonijkowa KSM firmy Hörmann 

Dostępna jest w wersji od 3- do 12-skrzydłowej, o różnych schematach składania i kątach otwarcia 90° i 180°. Dzięki drzwiom w bramie (z progiem) nie trzeba instalować bocznych drzwi wejściowych.


Gładka powierzchnia zewnętrzna stalowej bramy harmonijkowej KSM jest od wewnątrz i z zewnątrz malowana w kolorze szarobiałym na bazie RAL 9002.

Na zapytanie RAL do wyboru.

Standardowe zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem dłoni
Perfekcyjne zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem z wysokiej jakości profili wielokomorowych EPDM, umieszczonych na wszystkich pionowych krawędziach zamykających, niemal wyklucza skaleczenie dłoni - od zewnątrz i wewnątrz.

Rodzaje mocowań
Do ściany, otwierane do wewnątrz lub na zewnątrz
W otworze, otwierane do wewnątrz lub na zewnątrz
 

Wymagane miejsce u nadproża, mocowanie boczne
Tylko 90 mm, przy kącie otwarcia 90°
 

Izolacja cieplna (EN 12428)
U = 1,75 W/m2 K dla bramy 5,2 x 3 m bez przeszklenia
 

Izolacja akustyczna
R´v, w, B = 24 dB

Obciążenie wiatrem (EN 12424)
Klasa 2
 

Właściwości palne (DIN 4102)
Skrzydła bramy klasa materiałowa A2 (materiał nie palny)
 

Ciężar własny płyty bramy
35 kg/m2
 

Zakres wymiarów
Szerokość: maks. 14000 mm
Wysokość: maks. 5000 mm

Wersje wykonania bramy na życzenie
Możliwych wiele wariantów przeszklenia, np. przeszklenie okrągłe. Wiele innych wariantów przeszklenia, dostosowanych do Twojego konkretnego zastosowania i architektury, z przyjemnością zaprezentujemy podczas spotkania projektowego.

HÖRMANN - marka, której warto zaufać!

Zapraszamy do kontaktu. Nasz zespół chętnie odpowie na wszelkie pytania.

hCaptcha