Brama harmonijkowa KSP

Hörmann Brama harmonijkowa KSP ze stali. Ocieplana brama harmonijkowa z rdzeniem z utwardzanej pianki poliuretanowej

Trafny wybór do ogrzewanych hal

W bramach harmonijkowych KSP ocieplane skrzydła tworzą jedną powierzchnię, ich grubość na całej wysokości wynosi 55 mm. Brama jest obsługiwana ręcznie. Silny rdzeń izolacyjny z utwardzanej pianki poliuretanowej (w 100% bez freonu) posiada bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła (U= 1,65 W/m2K) oraz dobrą wartość izolacji akustycznej ( R'v,w,B= ok. 22dB). Powyższe wartości dotyczą wbudowanej bramy o wymiarach 5,2 x 3m bez przeszklenia. Odporne na rozerwanie połączenie materiału (z zewnątrz i wewnątrz) w decydujący sposób wpływa na długą żywotność bramy i jej najlepsze właściwości izolacyjne. Przed negatywnym wpływem warunków pogodowych, bramę chroni materiał ocynkowany ogniowo i 2-komponentowy podkład gruntujący (PUR).

 

Stalowa brama harmonijkowa KSP firmy Hörmann dostępna jest w wersji od 3- do 12-skrzydłowej, o różnych schematach składania i kątach otwarcia 90° i 180°. Dzięki drzwiom w bramie (z progiem) nie trzeba instalować bocznych drzwi wejściowych. Brama jest standardowo obustronnie przetłaczana w strukturze stucco, wewnątrz i na zewnątrz malowana w kolorze szarobiałym na bazie RAL 9002. Opcjonalnie: obustronnie gładka, na zapytanie kolor RAL do wyboru. Należy unikać ciemnych kolorów.

Bezpieczna wersja standardowa

Wszystkie pionowe krawędzie zamykające posiadają w standardzie profile z EPDM zabezpieczające przed przytrzaśnięciem palców.

Wersje wykonania bramy na życzenie
Wiele wariantów przeszklenia, np. możliwe przeszklenie trójkątne. Wiele innych wariantów przeszklenia, dostosowanych do Twojego konkretnego zastosowania i architektury, z przyjemnością zaprezentujemy podczas spotkania projektowego.

Rodzaje mocowań

Do ściany, otwierane do wewnątrz lub na zewnątrz

W otworze, otwierane do wewnątrz lub na zewnątrz


Wymagane miejsce u nadproża, mocowanie boczne
Tylko 90 mm, przy kącie otwarcia 90°
 

Izolacja cieplna (EN 12428)
U = 1,65 W/m2 K dla bramy 5,2 x 3 m bez przeszklenia
 

Izolacja akustyczna
R´v, w, B = 22 dB

Obciążenie wiatrem (EN 12424)
Klasa 2
 

Właściwości palne (DIN 4102)
Skrzydła bramy klasa materiałowa A2 (materiał nie palny)
 

Ciężar własny płyty bramy
25 kg/m2
 

Zakres wymiarów
Szerokośc: maks. 14000 mm
Wysokość: maks. 5000 mm

HÖRMANN - marka, której warto zaufać!

Zapraszamy do kontaktu. Nasz zespół chętnie odpowie na wszelkie pytania.

hCaptcha