Brama segmentowa Hörmann typ APU 40

Płyta bramy

Brama segmentowa Hörmann typ APU 40 z przeszkleniem, z ocieplanym cokołem wypełnionym pianką poliuretanową. Dolny segment bramy jako stalowy cokół z  ocieplanych segmentów stalowych, wypełnionych pianką poliuretanową nie zawierającą freonu zgodnie z DIN 4102 i DIN 18164. Klasa materiałowa B2 – normalnie zapalająca, głębokość montażowa 42 mm. Od zewnątrz i wewnątrz w strukturze stucco, przedzielona poziomymi przetłoczeniami w równych odstępach co 125 mm. Pozostałe segmenty bramy jako ramy przeszklenia wykonane ze ściskanych, aluminiowych profili zamkniętych, w wersji normalnej. Aluminiowe listwy przyszybowe po stronie wewnętrznej.
Segmenty bramy wyposażone od wewnątrz i zewnątrz w skuteczne zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem dłoni (patent europejski). Dolny segment bramy z dwukomorową uszczelką z podwójną wargą jako uszczelką progową, górny segment bramy z uszczelką nadproża. Uszczelki wykonano z EPDM.

Powierzchnia:
Cokół powlekany farbą gruntującą na bazie poliestru metodą ciągłego malowania (tzw. coil-coating), na zewnątrz w kolorze preferencyjnym: białe aluminium RAL 9006, wewnątrz w kolorze biało-szarym na bazie RAL 9002.
Nie powleka się ram ościeżnic całkowicie ocynkowanych ogniowo, ram przeszklenia wykonanych z profili aluminiowych eloksalowanych zgodnie z DIN 17611 trawionych w kolorze naturalnym, wewnętrznych eloksalowanych listew przyszybowych oraz okuć.

Prowadzenie:
Typ prowadzenia N (prowadzenie normalne): wyrównanie ciężaru poprzez mechanizm sprężyn skrętnych zamocowany za nadprożem, wyposażony w: sprężyny skrętne w kolorze srebrno-szarym (na bazie RAL 7001), bębny do nawijania i boczne liny nośne. Odstawianie płyty bramy za nadprożem, poziomo w pomieszczeniu. Zabezpieczenie bramy przed opadnięciem w skutek pęknięcia sprężyny skrętnej poprzez zastosowanie zabezpieczających elementów montażowych atestowanych przez TÜV.

Ościeżnica:
Dwustronna ościeżnica kątowa z ocynkowanej ogniowo blachy stalowej z bocznym zabezpieczeniem przed przytrzaśnięciem, pionowe bezpieczne prowadnice, skręcane, wymienialne. Uszczelka boczna z dodatkową wargą uszczelniającą. Pozioma, stabilna podwójna szyna bieżna (bramy do wys. 5000 mm) lub jako szyna pojedyncza ze wzmocnieniem o profilu C (bramy od wys. 5010 mm), elementy do zawieszenia do dł. 1500 mm.

Przeszklenie:

Rama przeszklenia ze ściskanych, aluminiowych profili zamkniętych, w wersji normalnej, wypełnienie: podwójna szyba z tworzywa sztucznego, przeźroczysta, 16 mm

Zamknięcie bramy:

Obsługa od wewnątrz przy pomocy rygla przesuwnego (demontaż niemożliwy przy zaryglowanej bramie), rygiel obrotowy z opatentowaną tarczą zapadkową lub ryglowanie podłogowe.

Obsługja bramy:

1 uchwyt ręczny wewnątrz wzgl. lina do obsługi ręcznej (dla bram o wys. do 3500 mm włącznie) lub drążek (dla bram o wys. powyżej 3510 mm).

Wyposażenie dodatkowe i warianty wykonania:

Przeszklenie:

  • szyba z tworzywa sztucznego, przeźroczysta, 3 mm
  • szyba z tworzywa sztucznego, o strukturze kryształkowej, 3 mm
  • szyba z poliwęglanu, przeźroczysta, 6 mm
  • płyta podwójna, 16 mm
  • podwójna szyba z tworzywa sztucznego, o strukturze kryształkowej, 16 mm
  • podwójna szyba z tworzywa sztucznego/poliwęglanu, 16 mm
  • kratka, przekrój wentylacyjny 58%, kolor biało-szary na bazie RAL 9002

Kratka wentylacyjna:

  • przekrój wentylacyjny 40 cm2 na kratkę
  • przesuwne zamykanie kratki wentylacyjnej

Powierzchnia:
Cokół:
Segmenty bramy powlekane na mokro, obustronnie w kolorach preferowanych na bazie RAL 1021 żółty, RAL 3000 ognisty czerwony, RAL 5009 lazurowo-niebieski, RAL 5010 niebieski, RAL 6002 zielony, RAL 8028 brązowy, RAL 9002 biało-szary, RAL 9006 białe aluminium, RAL 9010 biały, RAL 9016 biały

Drzwi w bramie:
Otwierane na zewnątrz, wygląd dopasowany do bramy, wyposażone w specjalne zawiasy, które nie wystają ponad powierzchnie elementów i segmentów płyty bramy. Podwójna uszczelka drzwiowa. Górny samozamykacz z amortyzatorem. Rama okalająca drzwi składa się z profili aluminiowych, eloksalowanych zgodnie z DIN 17611, trawionych w kolorze naturalnym E6/EV1. (W przypadku bramy z napędem elektrycznym drzwi wyposażono w jednostkę zabepieczającą.)

HÖRMANN - marka, której warto zaufać!

Zapraszamy do kontaktu. Nasz zespół chętnie odpowie na wszelkie pytania.

hCaptcha