Brama segmentowa Hörmann typ SPU 40

Płyta bramy

Z ocieplanych segmentów, stal ocynkowana ogniowo, wys. 625 mm wzgl. 750 mm. Głębokość montażowa 42 mm, ocieplana, wypełniona pianką poliuretanową nie zawierającą freonu zgodnie z DIN 4102 i DIN 18164, klasa materiałowa B2 – normalnie zapalająca. Z zewnątrz i wewnątrz w strukturze stucco, przedzielona poziomymi przetłoczeniami w równych odstępach co 125 mm. Współczynnik przepuszczalności cieplnej k = 0,95W/m2K (dla zamontowanej bramy o wym. 4 x 4 m), obciążenie wiatrowe: klasa 2.
Segmenty bramy wyposażone od wewnątrz i zewnątrz w skuteczne zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem dłoni (patent europejski). Dolny segment bramy z dwukomorową uszczelką z podwójną wargą jako uszczelką progową, górny segment bramy z uszczelką nadproża. Uszczelki wykonano z EPDM.

Powierzchnia:
segmenty bramy obustronnie powlekane farbą gruntującą na bazie poliestru, zewnątrz i wewnątrz w kolorze biało-szarym na bazie RAL 9002.
Nie powleka się ram ościeżnic całkowicie ocynkowanych ogniowo oraz okuć.

Prowadzenie:
Typ prowadzenia N (prowadzenie normalne): wyrównanie ciężaru poprzez mechanizm sprężyn skrętnych zamocowany za nadprożem, wyposażony w: sprężyny skrętne w kolorze srebrno-szarym (na bazie RAL 7001), bębny do nawijania i boczne liny nośne. Odstawianie płyty bramy za nadprożem, poziomo w pomieszczeniu. Zabezpieczenie bramy przed opadnięciem w skutek pęknięcia sprężyny skrętnej poprzez zastosowanie zabezpieczających elementów montażowych atestowanych przez TÜV.

Ościeżnica:
Dwustronna ościeżnica kątowa z ocynkowanej ogniowo blachy stalowej z bocznym zabezpieczeniem przed przytrzaśnięciem, pionowe bezpieczne prowadnice, skręcane, wymienialne. Uszczelka boczna z dodatkową wargą uszczelniającą. Pozioma, stabilna podwójna szyna bieżna (bramy do wys. 5000 mm) lub jako szyna pojedyncza ze wzmocnieniem o profilu C (bramy od wys. 5010 mm), elementy do zawieszenia do dł. 1500 mm.

Zamknięcie bramy:
Obsługa od wewnątrz przy pomocy rygla przesuwnego (demontaż niemożliwy przy zaryglowanej bramie), rygiel obrotowy z opatentowaną tarczą zapadkową lub ryglowanie podłogowe.

Obsługa bramy:
1 uchwyt ręczny wewnątrz wzgl. lina do obsługi ręcznej (dla bram o wys. do 3500 mm włącznie) lub drążek (dla bram o wys. powyżej 3510 mm).

Izolacja cieplna:
k = 0,95W/m2K (dla zamontowanej bramy o wym. 4 x 4 m)

Wyposażenie dodatkowe i warianty wykonania:

Przeszklenie:

  • Rama przeszklenia ze ściskanych aluminiowych profili zamkniętych, w wersji normalnej, wypełnienie: podwójna szyba z tworzywa sztucznego, przeźroczysta, 16 mm.
  • Przeszklenie warstwowe (typ A), składa się z ramy wykonanej z tworzywa sztucznego, kolor grafitowy, RAL 9011, wypełnienie: podwójna szyba z tworzywa sztucznego, przeźroczysta. Wymiary w świetle pojedynczej szyby: 635 x 245 mm.
  • Przeszklenie warstwowe (typ A), składa się z antywłamaniowej ramy wykonanej z odlewu cynkowego z uszczelką EPDM po stronie zewnętrznej, kolor grafitowy, RAL 9011, wypełnienie: podwójna szyba z tworzywa sztucznego, przeźroczysta, 29 mm. Wymiary w świetle pojedynczej szyby: 635 x 245 mm.
  • Przeszklenie warstwowe (typ D), składa się z ramy wykonanej z tworzywa sztucznego w strukturze drewna, kolor grafitowy, RAL 9011, wypełnienie: podwójna szyba z tworzywa sztucznego, przeźroczysta, 29 mm. Wymiary w świetle pojedynczej szyby: 602 x 132 mm.
  • Okrągłe przeszklenie warstwowe, składa się z ramy wykonanej z tworzywa sztucznego, kolor grafitowy, RAL 9011, wypełnienie: podwójna szyba z tworzywa sztucznego, przeźroczysta, 31 mm. Wymiary w świetle pojedynczej szyby: Ø 244 mm.
  • Przeszklenie warstwowe, składa się z ramy wykonanej z tworzywa sztucznego, kolor grafitowy, RAL 9011, wypełnienie: podwójna szyba z tworzywa sztucznego, przeźroczysta, 11 mm. Wymiary w świetle pojedynczej szyby: 725 x 370 mm.

Kratka wentylacyjna:
- przekrój wentylacyjny 40 cm2 na kratkę
przesuwne zamykanie kratki wentylacyjnej
Powierzchnia:
Segmenty bramy powlekane na mokro, obustronnie w kolorach preferowanych na bazie RAL 1021 żółty, RAL 3000 ognisty czerwony, RAL 5009 lazurowo-niebieski, RAL 5010 niebieski, RAL 6002 zielony, RAL 8028 brązowy, RAL 9002 biało-szary, RAL 9006 białe aluminium, RAL 9010 biały, RAL 9016 biały

Drzwi w bramie:
otwierane na zewnątrz, wygląd dopasowany do bramy, wyposażone w specjalne zawiasy, które nie wystają ponad powierzchnie elementów i segmentów płyty bramy. Podwójna uszczelka drzwiowa. Górny samozamykacz z amortyzatorem. Rama okalająca drzwi składa się z profili aluminiowych, eloksalowanych zgodnie z DIN 17611, trawionych w kolorze naturalnym E6/EV1. (W przypadku bramy z napędem elektrycznym drzwi wyposażono w jednostkę zabepieczającą.)

HÖRMANN - marka, której warto zaufać!

Zapraszamy do kontaktu. Nasz zespół chętnie odpowie na wszelkie pytania.

hCaptcha