Rampy przeładunkowe

Rampy przeładunkowe Szybki załadunek i wyładunek

Stacjonarne rampy przeładunkowe Hörmanna stanowią w logistyce transportu o niezbędne systemy służące do szybkiego za-i wyładunku. Łączą one rampę z platformą przejazdu i równocześnie wyrównują różnice poziomów między nimi. Typ pojazdu ciężarowego jest przy tym bez znaczenia: są równie skuteczne w przypadku wielkich ciężarówek o obniżonym podwoziu, jak i ciągników siodłowych z kontenerowymi naczepami. Stabilne konstrukcje ze stali, o dużym potencjale -wytrzymałościowym, nadają się do każdej sytuacji przeładunkowej. Hörmann oferuje dwa systemy ramp przeładunkowych: z teleskopowo wysuwaną wargą i z wargą na zawiasie. Chętnie służymy radą, jaki system dobrać do danego obiektu, aby zapewnić jego efektywną eksploatację. Rampy przeładunkowe Hörmann dostępne są w dwóch systemach:

  • rampy HLS-2 ze składaną klapą o standardowej długości 405 mm, na życzenie do 480 mm
  • rampy HTL-2 z wysuwaną klapą o długości 500 lub 1000 mm

Hörmann Rampy przeładunkowe HLS-2 z klapą na zawiasie

Proste rozwiązanie - szybki przeładunek

Bardzo stabilna konstrukcja z niezawodnym systemem hydraulicznym. Rampy przeładunkowe Hörmann z klapą na zawiasie (długość standardowa 405 mm, na życzenie maks. 480) stanowią sprawdzone w praktyce konstrukcje przegubowe ze stali wyposażone w szczególnie wytrzymałe zawiasy. System ten w połączeniu z niezawodnym, prostym w obsłudze układem hydraulicznym (dwa cylindry z techniką jednozaworową), sprosta wszystkim sytuacjom przeładunkowym. Otwarta konstrukcja zawiasów składanej klapy zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń, np. kawałków drewna.

Platforma ramy jest na tyle elastyczna, że umożliwia wyrównanie wysokości nawet w przypadku nierówno rozłożonego obciążenia.

 

Automatyczne zawory bezpieczeństwa, wbudowane w cylindrach do podnoszenia klapy, natychmiast blokują rampę w przypadku przedwczesnego odjechania pojazdu od obciążonej platformy. Rampy przeładunkowe Hörmann z klapą na zawiasie posiadają oczywiście gotowe okablowanie i przewód połączeniowy o dł. 6 m.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zasada działania

Po zadokowaniu pojazdu ciężarowego następuje otwarcie bramy do hali. Po naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku układ elektrohydrauliczny podnosi platformę do najwyższej pozycji i automatycznie wysuwa klapę. Następnie platforma opuszcza się, aż klapa zetknie się z platformą ładunkową pojazdu. Teraz można bezpiecznie dokonać za- lub wyładunku towaru. Powrót do pozycji wyjściowej następuje po ponownym uruchomieniu sterowania (przytrzymaniu przycisku) lub - na życzenie - automatycznie po krótkim naciśnięciu przycisku „auto”. Skonstruowane zgodnie z wszystkimi stosownymi dyrektywami i normami.

 

Skonstruowane zgodnie ze wszystkimi stosownymi dyrektywami i normami.

  • Norma EN 1398 – rampy przeładunkowe
  • Dyrektywa WG 98/37/EG - maszyny
  • Dyrektywa 98/37/EG - produkty budowlane
  • Dyrektywa 89/106/EEG - produkty budowlane
  • Dyrektywa ZH 1/156 – urządzenia budowlane

Ponadto wszystkie normy, na które powołują się wyżej wymienione dyrektywy i normy.

HÖRMANN - marka, której warto zaufać!

Zapraszamy do kontaktu. Nasz zespół chętnie odpowie na wszelkie pytania.

hCaptcha